Лаха (Дао Гун Бей) — для чого він потрібен і як користуватися?

Це «Груша», і знову трохи лінгвістики. От є речі, які англійці назвуть “decanter”, “intermediate pot”, “tea jug”, тобто “графин”. “проміжний чайник” або “чайний глечик”. Як ви думаєте, як її назвуть китайці? Правильно, «Море чаю», ні більше, ні менше. «Лаха», загалом, 茶海, праворуч новий ієрогліф «Хай», «Море». Є у неї ще назву «Чаша справедливості», («Дао Гун Бей»),не будемо його ганьбити, але як-то думається, що це не для дружнього чаювання, а для шлюборозлучного процесу більше підійде, там справедливість хоч ложкою їж. І ці ієрогліфи вчити не будемо.

Чаша, колишня основний належністю для приготування чаю, стала чайником, але минуло ще якийсь час до усвідомлення, що в заварювальному чайнику існує декілька шарів з різним ступенем заварки, і точно так само в різних чашках виявиться чай візуально різного кольору і смаку.

Щодо того, хто і де почав використовувати Лаха першим, точних відомостей немає, просто раніше в чайних відвідувачі іноді просили порожні заварювальні чайники для тієї ж мети. Злитий з заварювального в порожній чайник чай вже мав відносно рівномірний колір і мінімум чаїнок. Ідея способу рівномірного розподілу заварки як невід’ємної частини подачі чаю поширювалася в Китаї з 70-х років минулого століття так швидко, що сьогодні існують сотні форм і видів його дизайну, а «Море чаю» – важливий інструмент в приготуванні напою, і вже у багатьох випадках став частиною китайського чайного сервізу.

Чахай (Гун Дао Бей)  — для чего он нужен и как пользоваться?

Збірний образ Чахая міг би виглядати так – скляний чайник з дуже широким горлечком для розподілу сливаемого із заварника чаю по всій поверхні і акуратним носиком, ємністю 200 -270 мл, хоча зустрічаються і побільше, місткістю, як маленьке відро, і виглядають як відро. Питання місткості і швидкого вирівнювання кольору чаю іноді вирішуються 2-3 звичайними скляними Чахаями, такі собі сполучені переливанням з одного в інший судини, а сама процедура виглядає несолідно.

В залежності від сорту заварного чаю на шийку може встановлюється зручний швидкознімний сітчастий фільтр.

Чахай (Гун Дао Бей)  — для чего он нужен и как пользоваться?

У китайців можливо є якийсь пунктик щодо ручок, тому багато зразків без ручок. Загалом, ось вам море Чахаев, скляних, керамічних з глазур’ю, фарфорових та інших.

Чахай (Гун Дао Бей)  — для чего он нужен и как пользоваться?

Вибирати є з чого, основним критерієм є ступінь гармонійності девайса з іншими предметами вашого чаювання. Не забувайте, що вироби з покриттям вимагають особливо обережного поводження і контролю за станом поверхні. Ця краса не вимагає жертв, просто увага і акуратність. І пам’ятайте, що справедливість є, і ім’я її Чахай, тепер ми знаємо.

#чай
#лаха