Краплинні кавоварки — які краще: плюси і мінуси експлуатації

Робимо дощик

Крапельна кавоварка – одна з тих речей, які уособлюють спосіб життя і багато що можуть розповісти про людей, які ними користуються. Вона хороша для таких місць, де багато їдять і п’ють, т. к. може досить швидко приготувати 10 і більше чашок кави. Офіціантка з прозорим кавником характерної форми – символ американського громадського харчування, образ, який знайшов широке відображення в кінематографі. У власне краплинної кавоварки в кіно ролей менше, і вона зіграла зі стриманим гідністю.

До того ж своєю неквапливістю вона спонукала деяких перфекціоністів шукати способи вдосконалити процес приготування. Американському інженерові Аллану Адлєру, наприклад, не подобалося якість напою в першій по рахунку чашці, хоча у великому обсязі все було добре, і дуже хотілося прискорити процес. Результатом стало винахід пристрою досить-таки несподіваного типу – аэропресса для приготування кави.

Найбільшою заслугою краплинної кавоварки можна вважати формування фундаменту кавової культури масового споживання, що зробила можливим успіх «другий кавовій хвилі» в цілому, і «Starbucks» як компанії, що досягла найвищого успіху. Американцям вже хотілося різноманітності, і вони його отримали.

Чомусь іноді пристрій електричних крапельних кавоварок називають примітивним. Насправді це дотепне і витончене пристрій, що використовує принципи термосифона і перколяції. Холодна вода має більшу щільність, ніж нагріта, і при розташуванні резервуара холодної води вище нагрівального колектора холодна вода буде витісняти гарячу, близьку до кипіння. Пароводяна суміш піднімається по спеціальній капілярній трубці. Нагрівання і трубки розраховані так, щоб мати краплі конденсату з температурою близько 93⁰С, падаючі через свого роду душову головку на каву в фільтрі.

Капельные кофеварки — какие лучше: плюсы и минусы эксплуатации

Кава для краплинної кавоварки

Подбайте, будь ласка, щоб це був все-таки свіжообсмажена і мелений бажаний вами сорт або купаж. Помел середній або середньо-грубий. Якщо ви купуєте мелену каву, пошукайте в рекомендаціях по використанню способи приготування. А якщо у вас краплинна кавоварка з вбудованою кавомолкою, будьте уважні з налаштуванням помелу.

Фільтруємо

Крапельна електрична кавоварка спокійно ставиться до того, що її можуть вважати далекою родичкою паровоза, оскільки розуміє, що головна частина в ній – кавовий фільтр. Процес перколяції (проціджування, фільтрації) для кави широко відомий з 1800 р. завдяки тодішньому паризькому архієпископу, однак більше ста років існувала цілком відчутна проблема – за смаком кави можна було визначити, з якого матеріалу був виготовлений фільтр.

Кінець мукам поклала фрау Амалія Аугуста Мелітта Бенц, уроджена Лібшер, любителька кави, коли їй набридло возитися з тканинними фільтрами, після серії експериментів зупинилася на промокашці з зошита сина-школяра Віллі, і в 1908 р. запатентувала паперовий фільтр. Це зробило її і наступні покоління сім’ї Бенц власниками успішного бізнесу, нині багатопрофільної «Melitta Group». Дуже непогано для справи, розпочатого з отвору в денці алюмінієвої каструльки і кружечки з промокашки.

Паперові одноразові фільтри

Як і раніше є найбільш поширеним типом, номер на упаковці вказує, для якої максимальної кількості чашок кави він призначений. Їх перевага в гарантованій відсутності постороних смаків, які ні-ні, та й з’являться при використанні багаторазових фільтрів. Папір у них може бути білого і коричневого кольору. Мінус – все-таки це видатковий матеріал, що вимагає не дуже високих, але постійних витрат.

Нейлонові багаторазові фільтри

Звичайні, потребують промивання після використання. Рекомендується акуратне поводження і періодичне відмочування в лимонній кислоті для видалення відкладень. Многоразвые, але не вічні, зношуються і рвуться в кінці кінців.

Так звані «Золоті»

Новий тип, такі ж нейлонові з покриттям TiN, дійсно золотого кольору, досить стійкі до агресивного середовища. Довговічність забезпечується акуратним звертанням при промиванні.

Після екстракції способом перколации вода з бака стала каву в кавнику, який підігрівається на плиті кавоварки, нагрівається тим же елементом, що і вода. Нагрівання помірний, працює і після повного витрачання води.

Одним з найбільших переваг простий краплинної кавоварки є те, що машини призначені для приготування великої кількості напою за один раз. Ці кавоварки можуть виробляти до 18 чашок за один цикл.

Розглядаючи варіант краплинної кавоварки для дому, треба точно розуміти її передбачувану функціональність і режим експлуатації, інакше ви обманетесь у своїх очікуваннях. Пропонована таблиця служить ілюстрацією основних характеристик кавоварок, і цінової в першу чергу, але не є рейтингом або чим-небудь ще в цьому роді. Як і кава, краща краплинна кавоварка та, яка подобається вам, від дизайну до заміни або промивання фільтра після кавування.

№1

Найменування

Ціна, грн

Країна, бренд

Кава

V, літр

N потр. кВт

Чашок

Фільтр

Особливості

1

Magio MG 349

459

Китай

мелений

0,6

0,66

4

мн/раз

Немає індикатора рівня води

2

Maxwell MW-1657

489

Китай

мелений

0,6

0,6

6

1/раз

Автоматичне підтримання температури
Автоматичне відключення

3

Philips Daily Collection HD7447/00

999

Китай

мелений

1,2

1

10

1/раз

Корпус нержавіюча сталь + пластик.

4

Philips Daily Collection HD7457/20

1 199

Китай

мелений

1,2

1

10

1/раз

Електронне управління;
Корпус нержавіюча сталь +пластик;
Знімний тримач фільтра.

5

Philips Daily Collection HD7459/20

1 399

Китай

мелений

1,2

1

10

1/раз

Електронне управління;
Корпус нержавіюча сталь +пластик;
Автоматичне відключення;
Дисплей, таймер;
Знімний тримач;
Фільтра.

6

Electrolux EKF5300

1 479

Electrolux

мелений

1,4

1,08

10

мн/раз

Автоматичне відключення;
Корпус нержавіюча сталь +пластик.

7

Russell Hobbs 20680-56 Buckingham

1 679

Russell Hobbs

мелений

1,25

1

10

1/раз

Електронне управління;
Корпус нержавіюча сталь +пластик;
Автоматичне підтримання температури;
Автоматичне відключення;
Дисплей, таймер.

8

Russell Hobbs 24020-56 Adventure

2 159

Russell Hobbs

мелений

1

1,1

10

1/раз

Електронне управління
Автоматичне підтримання температури
Автоматичне відключення
Корпус з нержавіючої сталі

9

Electrolux EKF7800

2 755

Electrolux

мелений

1,6

1,08

10

мн/раз

Електронне управління;
Корпус з нержавіючої сталі;
Автоматичне відключення;
Регулювання міцності кави;
Дисплей, таймер.

10

Russell Hobbs 21430-56 BUCKINGHAM

6 499

Russell Hobbs

зерновий

1,8

1

12

мн/раз

Електронне управління;
Автоматичне відключення;
Регулювання міцності кави.

За замовчуванням у краплинної кавоварки «для початківців»

 • 1. Механічне управління;

 • 2. Протикрапельна система;

 • 3. Індикатор рівня води;

 • 4. Кавник – скляний. Ніяких компромісів з пластиком;

 • 5. Корпус з пластмаси.

 • Відхилення від цього – у розділі «Особливості», тому що і сама проста краплинна кавоварка добре справляється зі своєю справою приготування улюбленого напою.

  А ми бажаємо вам успіху в пошуку своєю єдиною і неповторною.

  #фільтр-кави
  #кави